Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Cēsu novada senioru rudens ekskursijas ir klāt!

Cēsu novada senioru rudens ekskursijas ir klāt!
Šogad pašvaldības aģentūra "Cēsu novada tūrisma attīstības aģentūra" organizē ekskursijas Cēsu novada senioriem. Ekskursiju laikā būs iespēja iepazīt krāšņo un bagātīgo Cēsu novadu un paraudzīties uz to no tūrisma perspektīvas. Vietu skaits ekskursijās ir ierobežots, tāpēc aicinām dalību pieteikt laicīgi. Ekskursiju pieteikšanās atvērta līdz 12.septembrim. DALĪBAS MAKSA PAR PUSDIENĀM - 7.00 EUR NO PERSONAS. 
 
Pirmā ekskursija notiks 26.septembrī Jaunpiebalgas apvienības senioriem. Ekskursantiem būs iespēja doties uz Priekuļu pusi, lai iepazītos ar maizes cepšanas tradīcijām, izzinātu 2022.gadā godalgoto Eduarda Veidenbauma muzeju "Kalāči", stiprinātu veselību ar sarūpētiem labumiem no "Veselības laboratorijas" un satiktos ar iedzīvotājiem, kas darot un varot iedvesmo līdzcilvēkus. 
 
Jaunpiebalgas senioru iekāpšanas pieturvietas: Jaunpiebalgas pagasta pārvalde – Jaunpiebalgas pietura pie veikala "Stūris" – Abrupes pietura – Zosēnu pietura. Lai pieteiktu ekskursiju, zvanīt Sanitai Asarei pa tālr. 28004439. Precīzi iekāpšanas laiki tiks precizēti pēc pieteikumu noslēgšanās. 
 
Nākošā ekskursija paredzēta 28.septembrī, kad Līgatnes apvienības seniori aicināti kāpt autobusā, lai dotos iepazīt gleznaino Vecpiebalgas pusi. Būs iespēja iepazīt Dzērbenes pils noslēpumus, doties uz saimniecību, kur varēs nogaršot krēmveida medu ar dažādām garšām un baudīt īstu "3x9 zālītes" tēju, un ne tikai. Kopā ar šarmanto gidu varēsit apmeklēt vecāko muzeju Latvijā un iepazīt radošos uzņēmējus Vecpiebalgas muižas parkā. 
 
Līgatnes senioru iekāpšanas pieturvietas: Augšlīgatnē pie veikala "Elvi" – Līgatnē stāvlaukumā pie Līgatnes kultūras nama. Lai pieteiktu ekskursiju, zvanīt Artai Ruķei pa tālr. 29206234. Precīzi iekāpšanas laiki tiks precizēti pēc pieteikumu noslēgšanās.
 
3.oktobrī aicinām Amatas apvienības seniorus doties braucienā uz laimīgo zemi Līgatni. Ekskursanti varēs izzināt papīra tapšanas vēsturi, apmeklēt Kokamatniecības muzeju, baudīt "Līgatnes vīnu" piedāvājumu, kā arī satikt un iepazīt Līgatnes jaudīgos uzņēmējus, kuri, nebaidoties darba, ir atjaunojuši pamestas vietas, ierindojot Līgatni populārāko tūrisma galamērķu Latvijā saraksta augšgalā.
 
Amatas apvienības teritorijas iekāpšanas pieturas: Skujenes pietura – Zaubē laukumā pie karoga mastiem – Nītaurē stāvlaukumā pie represēto piemiņas akmens – Līvos pie bibliotēkas – Ģikšu centrā pie veikala – Ieriķos pie skolas. Lai pieteiktu ekskursiju, zvanīt Ilzei Bušai pa tālr. 25628452. Precīzi iekāpšanas laiki tiks precizēti pēc pieteikumu noslēgšanās.
 
5.oktobrī plānota ekskursija Cēsu un Vaives pagasta senioriem, kuri dosies iepazīt Jaunpiebalgas apkārtni. Tā būs iespēja iepazīt dabas saimniecību "Lielkrūzes" un atraktīvos saimniekus, ieraudzīt, kā saimnieko kupolmājas, nogaršot vietējos labumus un ielūkoties vēsturē. Savukārt pusdienas paredzētas zem kuplajiem ozoliem aitu saimniecībā. 
 
Cēsu un Vaives pagasta iekāpšanas pieturas: Cēsīs stāvlaukumā pie Cēsu tirgus –  Krīvos pie Līvu skolas – Vaivē pie Kaķukroga. Lai pieteiktu ekskursiju, zvanīt Norai Štimmerei pa tālr. 26357317. Precīzi iekāpšanas laiki tiks precizēti pēc pieteikumu noslēgšanās.
 
10.oktobrī ekskursijā dosies Vecpiebalgas apvienības seniori, kur galamērķis paredzēts Pārgaujā. 
Ekskursantiem būs iespēja doties garšu ceļojumā labumu darītavā "Raiskumietis", izzināt Lielstraupes pils un Rozulas skolas vēsturi un iedvesmoties no interesantām un atraktīvām personībām.
 
Vecpiebalgas apvienības iekāpšanas pieturas: Inešu pietura – Vecpiebalgā pie kultūras nama – Taurenes pietura – Dzērbenes pietura. Lai pieteiktu ekskursiju, zvanīt Gunai Princovai pa tālr. 26109262. Precīzi iekāpšanas laiki tiks precizēti pēc pieteikumu noslēgšanās.
 
12.oktobrī laiks doties ceļā Pārgaujas teritorijas senioriem, kuriem būs iespēja izzināt, izgaršot un baudīt Cēsu viesmīlību. Lai arī Cēsis ir tik tuvas un zināmas, vēl daudz, ko atklāt no jauna un ieraudzīt tās no citas puses. Ekskursijas laikā paredzēta veselīgo našķu meistarklase ar mākslas baudījumu, aizraujoši cēsnieku stāsti, vietējā dzīvnieku parka apmeklējums un alus un sidra degustācija, iespējams, vēl nezināmā brūzī.
 
Pārgaujas apvienības iekāpšanas pieturas: Straupē pie Straupes pamatskolas – Plācis – Rozulā pie tautas nama – Stalbē pie tautas nama – Auciemā pie Līdumnieku veikala – Raiskuma pieturā. Lai pieteiktu ekskursiju, zvanīt Artai Ruķei pa tālr. 29206234. Precīzi iekāpšanas laiki tiks precizēti pēc pieteikumu noslēgšanās.
 
Noslēdzošā ekskursija paredzēta 17.oktobrī, kad Priekuļu apvienības seniori dosies uz Amatas pusi. Ekskursantiem būs iespēja iedvesmoties, klausoties novada uzņēmēja stāstos, apmeklēt briežu dārzu, izzināt vietējo produktu pārtapšanas procesu un stiprināt imunitāti "Veselības laboratorijā". Savukārt Latvju saimniece pasniegs gardas pusdienas un atklās maizes cepšanas noslēpumus.
 
Priekuļu apvienības iekāpšanas pieturas: Mārsnēnos pie tautas nama – Liepā pie skolas – Priekuļos pie pagasta pārvaldes – Veselavas pieturā uz šosejas pie kapiem – Bērzkrogā tirgus laukumā. Lai pieteiktu ekskursiju, zvanīt Margitai Bērziņai pa tālr. 25702064, vai Jogita Lieleicēnai pa tālr. 27830039. Precīzi iekāpšanas laiki tiks precizēti pēc pieteikumu noslēgšanās.
Datums: 2023. gada 5. septembris