Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Jaunais Cēsu novada tūrisma zīmols ir klāt!

Jaunais Cēsu novada tūrisma zīmols ir klāt!

“Cēsu novads pievelk”- tieši šādi skanēja Cēsu novada tūrisma vizuālās identitātes vadmotīvs vēl februārī izsludinātajā konkursā. Konkursa  mērķis bija iegūt autentisku, oriģinālu un mūsdienīgu Cēsu novada tūrisma zīmola dizaina koncepciju, kas veicinātu novada atpazīstamību un atspoguļotu apvienoto Cēsu novadu kā starptautiski konkurētspējīgu, kvalitatīvu tūrisma galamērķi ar labvēlīgu vidi uzņēmējdarbības attīstībai. Pēc konkursa žūrijas un nozaru ekspertu vērtējuma par konkursa uzvarētāju kļuva grafiskā dizainera Jāņa Bremmera ideja. Dažas nedēļas vēlāk steidzam paziņot, ka jaunais Cēsu novada tūrisma zīmols ir gatavs doties tautās!

“Logo pamatā ir magnēta elements. Tas simbolizē pievilkšanās spēku, ar kādu Cēsu novads gluži kā magnēts pievelk cilvēkus, kuri spēj radīt unikālus produktus un pakalpojumus. Vienlaikus magnēta simbolā saskatāma cilvēka smaida ikona, kas simbolizē novada cilvēkus. Tieši viņi ar plašu smaidu un atvērtu sirdi uzņem tuvus un tālus novada viesus. Smaids ir vienīgā valoda, ko prot un saprot ikviens,” skaidro zīmola autors J. Bremmers. Atjautīgākie pamanīs, ka magnēta ikonā ir iekodēts arī Cēsu novada pirmais burts “C”.

Zīmola krāsu palete tika rādīta, iedvesmojoties no Cēsu novada dabā sastopamajām krāsām un liecībām, ka tieši Cēsis ir Latvijas karoga dzimtene. Aktīvas krāsas izceļ novada temperamentīgo dabu, bet pieklusinātie toņi kalpo par pamatu izaugsmei un vietu jaunām atmiņām, emociju un sajūtu nospiedumam.

Jaunais Cēsu novada tūrisma zīmols pieteikts reģistrācijai Patentu valdē. Konkrētā zīmola kā preču zīmes reģistrācija nodrošina Cēsu novada tūrisma attīstības aģentūrai izņēmuma tiesības uz šo preču zīmi Latvijas teritorijā, piešķirot iesības aizliegt citiem lietot identisku vai līdzīgu preču zīmi. Bez preču zīmes īpašnieka piekrišanas neviena cita persona to nedrīkst izmantot precēm un/vai pakalpojumiem, uz kuriem attiecas reģistrācija.

Konkursa darbu vērtēšanā tika iesaistīti:

  • Pašvaldības aģentūras “Cēsu novada tūrisma attīstības aģentūra” direktore Madara Lasmane;
  • Cēsu novada pašvaldības iestādes "Kultūras pārvalde" vadītāja Lauma Dambrova;
  • Dailes teātra direktors, Cēsu novada domes deputāts Juris Žagars;
  • Cēsu novada pašvaldības Komunikācijas un klientu servisa pārvaldes vadītāja vietnieks komunikācijas jautājumos Aleksandrs Abramovs;
  • Māksliniece, grafikas dizainere un uzņēmēja Alise Ķīnasta;
  • RigaZoo Mārketinga un biznesa attīstības nodaļas vadītājs Ansis Egle;
  • Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas dizaina katedras vadītājs, docents Matīss Zvaigzne;
  • Pašvaldības aģentūras “Cēsu novada tūrisma attīstības aģentūra” Mārketinga un komunikācijas nodaļas vadītāja Jeļena Volkova.
Datums: 2023. gada 28. aprīlis